Dünyayı Gezenlere Önemli İpuçları - Yurtdışı Seyehatleriniz İçin Çok Önemli Bilgiler Sizlere Sunuluyor

Yurtdışı Seyahat Ve Sağlık Sigorta Poliçesi

 Yurtdışına çıkmadan önce geçerli ülkenin vize şartlarını yerine getirmelisiniz. Günümüzde vizeler adına sağlık sigortalarının zorunlu olduğunu göreceksiniz. Başta Schengen olmak üzere ABD ya da Japonya gibi ülkelerin de aradığı şartlardan birisidir. Tüm bu ülkelere yönelik asgari tutarları değişken olan seyahat sigortaları bulunuyor. Yurtdışı seyahat ve sağlık sigorta poliçeleri üzerinden de bu konusa limit kıyaslamaları yapabilirsiniz. Sonuç olarak herhangi bir firma ya da banka üzerinden sigortanızı oluşturabilirsiniz. Bu işlemin vize çıkartmadan önce yapılması mantıklı olacaktır. Hiç bir sorun yaşamadan vizelerin alınması amacıyla önceden müracaat etmek gerekiyor.

Seyahat Sigortasını Nerden Alabilirim?

Seyahat sigortasını almadan önce konsoloslukları ya da seyahat acentalarını ziyaret etmekte fayda var. Bu şekilde tamamlamanız gereken tüm evrakları öğrenmiş olacaksınız. Bunlar arasında sigortalar da bulunuyor. Bazı ülkelerin anlaşmalı olduğu birkaç firma bulunuyor. Yurtdışı seyahat ve sağlık sigorta poliçelesi için anlaşmalı olunan bu kurumları ziyaret etmelisiniz. Gerek bankalardan gerekse sigorta şirketlerinden anlaşmalarının olduğu biliniyor. Bu konuda bilgi alarak sigortalara yer vermek gerekecektir. Aynı zamanda ülkenin istediği sigorta adına asgari tutarları da öğrenmek faydalı olacaktır.

Seyahat Sigortası Ödemeleri Nasıl?

Gitmeden önce yapılan sağlık sigortaları adına prim ödemeleri bulunuyor. Bu ödemelerin ülkelere göre dahi değişimi söz konusudur. Mesela Schengen ülkeleri ile ABD arasında farklar bulunuyor. Hesaplamaların ülkere göre de yapılması halinde primler ortaya çıkacaktır. Minimum 7 gün maksimum ise 1 yıl olacak şekilde sigortaların yapılması sağlanıyor. Günlerin de temel alınması halinde prim ödemeleri ortaya çıkacaktır. 1 haftalık sigortalar adına ödemelerin 10 – 15 Euro aralığında olduğunu göreceksiniz. Vize almak adına sahip olduğunuz sigortanın limiti de minimum 30.000 Euro şeklinde olmalıdır. Konsolosluk sitelerinden dahi vizeler için geçerli olan limitleri öğrenebilir ve bu bilgilere göre vize alabilirsiniz.

Seyahat Sigortası Neleri Kapsar?

Genetik olmayan hastalıkların dışında ülkede yaşadığınız hastalıkları karşılıyor. Şöyle ki salgın durumlarında da geçerli olmadığı biliniyor. Poliçelerden bu konuda daha net bilgi alabilirsiniz. Kaza durumlarında da sigortalar devreye girecektir. Tıbbi tüm masrafların karşılanması söz konusudur. Yurtdışı seyahat ve sağlık sigorta poliçesinde ambulans nakillerini ya da acil ilaç durumlarını da göreceksiniz. Danışmanlıklar ya da bagaj kayıplarında da sigortalara yer veriliyor. Örneğin bagajın çalınması halinde de sigortanın yaptırımları ile karşı karşıya kalacaksınız. Sigorta sahibinin vefat etmesi halinde nakil işlemlerinin daimi ikamet ettiği adrese yönelik olması da sağlanacaktır. Geri dönüşler için de pek çok detaya sahiptir.

Seyahat Sigortaları Neleri Kapsamaz?

Poliçelerden sizlere sigortanın kapsamadığı birkaç durumda ifade edilecektir. Mesela terör olaylarına karışmak ya da herhangi bir grevde bulunmak da sigortaların karşılamadığı nitelikler arasındadır. Bunların dışında kişinin önceden oluşan hastalığı da sigorta kapsamına girmiyor. Tüm bu bilgiler sigorta firmasının elinde mevcuttur. İncelemeler sonucunda genetik bir duruma rastlanırsa ödemelere yer verilmecektir. Ödemelerin doğal afetlerde yaşanılan risk durumları adına da olmadığını söylemeliyiz. Yurtdışı seyahat ve sağlık sigorta poliçesinde hangi risk durumlarının kabul edilmediğini açıkça görebilirsiniz. Tüm maddeleri inceledikten sonra imza atmak gerekiyor. Ek olarak teminat sunma hakkına da sahipsiniz.

Yurtdışı Seyahat Sigortası Önemli Mi?

Kazalar ya da hastalıklar için güvence altına alınmak önemlidir. Bu gibi durumlar ayırmış olduğunuz bütçelerin zor duruma gelmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü yurtdışında ayrı ödeme planlamaları bulunuyor. Birkaç işleme dahi büyük ödemeler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Sağlığınız ve bütçeniz için bu sigortaları yaptırmak gerekiyor. Nitekim çoğu ülkenin de zorunlu kıldığı şartlardan birisidir. Yurtdışı seyahat ve sağlık sigorta poliçesinin yapılması halinde vize talepleriniz karşılanacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap YazınYurt Dişi Seyahat