Dünyayı Gezenlere Önemli İpuçları - Yurtdışı Seyehatleriniz İçin Çok Önemli Bilgiler Sizlere Sunuluyor

Augsburg

dis_temsilcilikler.jpg

Augsburg Türkiye Dış Temsilcilikleri

BERLİN BÜYÜKELÇİLİĞİAdres: T.C. Berlin Büyükelçiliği Tiergartenstr. 19-… Devamı oku ne_zaman_gidilir.jpg

Augsburg’a Ne Zaman Gidilir?

Nemli kara abuhavayı özelliklerine sahip olan Augsburg’da abuhava ve hava… Devamı oku nasil_gidilir.jpg

Augsburg Nasıl Gidilir?

Augsburg’da beynelmilel bir hava alanı bulunmamaktadır. Münih… Devamı oku nerede_kalinir.jpg

Augsburg’da Nerede Kalmalı?

Augsburg’da 5 yıldızlı otellerden uygun maliyetli hostellere kadar pek çok… Devamı oku

 Augsburg Kent İçi Erişim

Almanya’nın her kentinde olduğu gibi burada da gayet iyi işleyen bir… Devamı oku onemli_yerler.jpg

Augsburg’da Gezilecek Yerler

Tipik bir Bavyera şehri olan Augsburg’da mimari zenginlikler göz… Devamı oku

Augsburg Mutfağı

Çoğu Alman kentinin olduğu gibi Augsburg’un yemek kültürüde et,… Devamı oku gece_hayati.jpg

Augsburg Gece Yaşamı

Augsburg’un gece yaşamı Maximilianstraße üzerinde yoğunlaşmış olan bar… Devamı oku alisveris.jpg

Augsburg’da Alışveriş

Augsburg bir eğitim, iş ve cümbüş kentidir. Trafiğe kapalı bölgede… Devamı oku festival_fuar.jpg

Augsburg Şenlikler

Brecht Şenliği Şubat-Mart Mozart Şenliği Mayıs Kültür… Devamı oku tatiller_bayramlar.jpg

Augsburg Fotoğrafı Tatiller

Yeni Sene 1 Ocak Kutsal Cuma Paskalya Evveli Pazartesisi Bahar… Devamı oku

Augsburg Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Augsburg, Bavyera eyaletinin güney-batısında yer almaktadır. Augsburg… Devamı oku pratik_bilgiler.jpg

Augsburg İçin Yararlı Balakalar

Acil takviye: 112 Yangın: 112 Polis:112 Devamı oku lokasyon_konum.jpg

Augsburg Nerededir?

Augsburg, Güney Almanya’da yer alan Bavyera eyaletinin güney-batısında… Devamı oku vize_islemleri.jpg

Augsburg Vize Harekâtları

Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının Almanya’ya girmek için Schengen… Devamı oku para_birimi.jpg

Augsburg Para Bkocamanımı

Almanya hudutları içerisinde yer alan Augsburg kentinin para üniteyi Euro… Devamı oku resmi_dil.jpg

Augsburg Fotoğrafı Dili

Almanya’da bulunan Augsburg’un fotoğrafı dili Almanca’dır. Devamı oku saat_farki.jpg

Augsburg Saat Farkı

Augsburg’da GMT +1 ile Türkiye GMT +2 arasında 1 saat zaman farkı… Devamı oku Previous Next saat_ico.png Mahallî Saat – : – / – kur_ico.png Kur Farkı 1 EUR = 0.00 socket_ico.png Priz Tipi Type F250V-16 A hava_ico.png Hava Gidişatı — ℃ Senelik Vasati Sıcaklık Oca 0℃ Şub 0℃ Mar 5℃ Nis 7℃ May 12℃ Haz 15℃ Tem 17℃ Ağu 17℃ Eyl 14℃ Eki 8℃ Adale 3℃ Ara 0℃ Kısa Kısa…

Popülasyon: 281,111/ Dil: Almanca / Para Bkocamanımı: Euro  EUR / Abuhava: Nemli Kara Abuhavai  / Vasati Kaç Günde Gezilir: 3 gün

Augsburg Hakkında Bilinmesi Gerekenler

augsburg_-_markt.jpg

Augsburg, Bavyera eyaletinin güney-batısında yer almaktadır. Augsburg Almanya’nın en daha önceki kentlerinden biri olma özelliğine sahiptir. Ayrıca Münih ve Nürnberg’den sonra Bavyera eyaletinin en kalabalık 3. kentidir. 31 Aralık 2012 popülasyon sayımında kentin popülasyonu 272.699 olarak tespit edilmiştir. Bu popülasyon sayımına göre kentte yaşayan yabancıların oranı toplam popülasyonun yüzde 16,5 olduğu tespit edilmiştir.

Kentin ismi M.Ö. 15 senesinde Roma imparatoru Augustus’un askeri üs olarak kurduğu mesken merkezi Augusta Vindelicorum’dan gelmektedir. Augsburg, tarihsel stratejik konumu sebebiyle askeri olarak ehemmiyetli bir kenttir. 40. Piyade Alayı, II. Dünya Savaşının sonuna kadar Augsburg‘da kalmıştır. 1945 senesinde, ABD ordusunun ağır bombardımanı ile zararlı kent işgal sonunda ABD’ye teslim olunmuştur.8 Ağustos Augsburg‘da Augsburg Barış Bayramı olarak kutlanmaktadır. 8 Ağustos günü kentin fotoğrafı tatilidir ve bu özelliği ile Almanya’da tektir.

Augsburg’da Gezilecek Yerler

augsburg.jpg

Tipik bir Bavyera şehri olan Augsburg’da mimari zenginlikler göz akdikenidir. Ancak minik bir kent olması nedeniyle çok büyük spektrum yoktur.

Augsburg’da dolaşılacak değişik yerler: Rathausplatz, GlasPalast, Dom Maria Heimsuchung, Goldener Saal, Rathaus, Fuggerei Müzesi, Perlachturm

Fuggerei

AvrupaAlmanyaAugsburg Fuggerei

Jakob Fugger’in serveti olan Fuggerei dünyanın en daha önceki sosyal hizmetler konutudur. Katolik kilisesi tarafından fonlanan binada 200 şahıs kalmaktadır. Kompleksin içine ziyaretçi kabul edilmektedir ancak yolları trafiğe kapalıdır. Binanın daha önceki yarıyıllardaki halini ve o yarıyılın hayat şartlarını belgeleyen arşiv Fuggereimuseum’da sergilenmektedir.

Augsburg kentinde bir çok konaklama alternatifi var. Otel yerine konut kiralamak isterseniz Zur Wiesn hoş bir tercih olacaktır. Bunlardan en iyileri Ferienwohnung Nähe Messe und Uni Augsburg, Casa d’Anima App., Apartment Augsburg. Kent merkezine yakın konaklamayı seçim etmek isterseniz Top Apartment nähe Dom, Holiday Inn Express Augsburg, Apartment Schreyl gibi otelleri seçim edebilir ya da daha ekonomik seçenekler isterseniz Übernacht – HostelHotelHome, Slamba – Hostel Augsburg, City Hostel kuruluşlarını sınayabilirsiniz. Bir de booking.com’un Augsburg aramalarında ara gizeme hoş indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

St Anna Kirche

AvrupaAlmanyaAugsburg St Anna Kirche

Almanya’daki ilk Rönesans kilisesi addedilen Anna Kirsche, oldukça sade bir dış görünüme sahiptir. Ancak içi bir hayli hoştur. Üfuggerkapelle, başka bir deyişle Jacob Fugger ve akrabalarının uyuduğu kabirler, bu kilisededir. Muhteşem fresklere sahip Golsdsmşths Şapeli kesinlikle görülmelidir. Kilise reform yarıyılında ehemmiyetli bir rol oynamıştır.

Maximilianmuseum

AvrupaAlmanyaAugsburg Maximilianmuseum

Maximilianmuseum iki kasaba evinin sentezinden oluşan bir binaya sahiptir. Müze koleksiyonunda Elias Holl’un mimari eserlerinin orjinal ahşap modeller ve altın ve gümüş daha önceki paralar bulunmaktadır.Müzede koleksiyon içinden yapılan seçkilerle Bavyera ruhunu anlatan süreli sergiler de tertip edilmektedir.

Gezilecek yerler listesinin devamını görmek için tıklayın.

Augsburg Nerededir?

Augsburg, Güney Almanya’da yer alan Bavyera eyaletinin güney-batısında yer almaktadır.

10057.png

Augsburg’a Ne Zaman Gidilir?

Nemli kara abuhavayı özelliklerine sahip olan Augsburg’da abuhava ve hava şartları Karadeniz Abuhavai’ne çok eş sıcaklıklar mayıs-eylül arasında azamidir. Bu yarıyıl en yağışlı dönemdir.En çok yağış temmuz ayında görülmektedir. Kışın ise sıcaklıklar 2-3 derece ortamına düşer.

Augsburg Nasıl Gidilir?

Augsburg’da beynelmilel bir hava alanı bulunmamaktadır. Münih havalimanından otobüse binerek kente erişebilirsiniz. Türkiye’den Münih’e dolaysız uçuş bulunmaktadır.

Augsburg Turları

Augsburg’da Nerede Kalmalı?

Augsburg’da 5 yıldızlı otellerden uygun maliyetli hostellere kadar pek çok konaklama alternatifi mevcuttur. Augsburg Oktoberfest zamanı konaklamak için çok uygun bir yerdir. Ancak bu yarıyılda otel sahipleri maliyetleri çoğaldırmaktadır. Her halükarda Münih’deri daha uygun maliyetler mevzubahisidir.

Augsburg pek çok otel seçeneği sunmaktadır. Alttaki alternatiflerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde fiyatsız iptal seçenekleriyle.

Augsburg Otel Teklifleri booking-logo

Sehir Merkezine En Yakın Augsburg Otelleri

Top Apartment nähe Dom 90 – 120 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!Holiday Inn Express Augsburg 71 – 129 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!Apartment Schreyl 39 – 89 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!

En Uygun Maliyetli Augsburg Otelleri

Übernacht – HostelHotelHome 21 – 190.83 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!Slamba – Hostel Augsburg 24 – 114.5 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!City Hostel 29 – 89 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!

Sizin İçin Seçtiğimiz Augsburg Otelleri

Ferienwohnung Nähe Messe und Uni Augsburg 60 – 60 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!Casa d’Anima App. 108.33 – 150 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!Apartment Augsburg 101.2 – 127 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!

Augsburg Oda/Konut Kiralama

Zur Wiesn 59 – 69 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!Bu kentteki aktüel otel fırsatlarını görmek için tıklayınız

 Augsburg Kent İçi Erişim

transportation.jpeg

Almanya’nın her kentinde olduğu gibi burada da gayet iyi işleyen bir otobüs ve tren sistemi vardır. Ancak kent çok minik olduğu için yürüyerek dolaşmaya da elverişlidir.Ya da bisiklet kiralayarakhem daha az yorulup hem de kenti daha fazla görebilirsiniz.

Augsburg Mutfağı

Schweizerhaus04.jpg

Çoğu Alman kentinin olduğu gibi Augsburg’un yemek kültürüde et, lahana, patates ve jambon üzerine heyetidir. En çok öğrenilen mahallî yemekleri ise jambon ve lahana ile yapılan bir çorba cinsi olan westphalian grünkohl ve baharatlı sığır eti ve soğanla hazırlanan bir yahni cinsi olan pfefferpotthasttür.

Alman mutfağı denince akla ilk gelen şey elbette sosistir. Domuz etinden üretilen Berliner sosisi damak tadınıza uymuyorsa, Frankfurter ismi verilen dana sosislerini seçim edebilirsiniz.

Patates de Alman yemeklerinin bırakılmaz bir malzemesidir. Hem yemeklerde hem de yemek yanı garnitür olarak sıklıkla patates kullanılmaktadır. Sosis ve patatesin bir arada olduğu tanınmış yemekleri currywursttur.

Kent lokanta açısındansa pek çok alternatif sunmaktadır. Yalnızca Alman yemeklerini değil, İtalyan, Fransız ya da Uzak Doğu mutfaklarını da basitlikle bulabilirsiniz. Bunlar bazen olağan lokantalar olarak bazen de bir büfe biçiminde karşınıza çıkabilir.

Popüler lokantalar

Bauerntanz: Tipik Bavyera mutfağından misallerin lezzetli tabaklara ve nefis sunumlara dönüştüğü bu lokantada hem gözünüz hem de karnınız bayram edecek. Şık dekorasyonu ve dostane çalışanlarıyla turistlerin en sevdiği lokantalardan biri.

Bayerisches Haus am Dom:Mahallî Bavyera mutfağından seçme menüleriyle bu mekan ucuz öğlen set menüleri sunmaktadır. 6.50 Euro’ya bu menülerden birini alıp tıka basa doyabilirsiniz ayrıca sandviçleri de son derece lezzetli ve doyurucudur.

Değişik lokantalar: Barfüsser Cafe, August, Anno 1578, Die Extra Veganten.

Bahşiş

Almanya lokantalarında çalışanlara bahşiş vermek adettir. Hesabın yüzde 10-20’sini bahşiş olarak vazgeçerseniz mutlu olacaklardır.

Augsburg Gece Yaşamı

Augsburg’un gece yaşamı Maximilianstraße üzerinde yoğunlaşmış olan bar ve kulüpler tarafından domine edilmektedir. Bu sokağın bütün altında tarihi merkez bulunmaktadır. Pek çok çeşit bar kulüp, disko gibi daha genç olanlara hitap eden cümbüş mekanının yanısıra, bira bahçesi ismi verilen sarih hava birahaneleri de yaygındır. Augsburg için minikliğine göre hareketli bir gece yaşamı olduğunu söyleyebiliriz.

Augsburg Şenlikler

Brecht Şenliği Şubat-Mart

Mozart Şenliği Mayıs

Kültür Şenliği Ağustos

La Strada Temmuz

Caz Şenliği Temmuz-Ağustos

Augsburg’da Alışveriş

Augsburg bir eğitim, iş ve cümbüş kentidir. Trafiğe kapalı bölgede rakamsız dükkan bulacaksanız ancak daha üst segment mahsullerin ve yüksek modanın satıldığı adres “Altstadt”tır. Kentte “City Galerie” adlı bir alışveriş merkezi vardır. Armağanlık eşya alışverişi içinse Rathausplatz alanına gidebilirsiniz. Burada tanınmış Augsburg şemsiyeleri ve Brevht tişörtlerindenkolayca bulabilirsiniz.

Augsburg Saat Farkı

Augsburg’da GMT +1 ile Türkiye GMT +2 arasında 1 saat zaman farkı bulunur. İstanbul’un saati Augsburg’dan 1 saat ileridir.

Augsburg Para Bkocamanımı

Almanya hudutları içerisinde yer alan Augsburg kentinin para üniteyi Euro’dur.

Augsburg Fotoğrafı Dili

Almanya’da bulunan Augsburg’un fotoğrafı dili Almanca’dır.

Augsburg Türkiye Dış Temsilcilikleri

BERLİN BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: T.C. Berlin Büyükelçiliği Tiergartenstr. 19-21 10785 Berlin
Telefon: 00 49 30 275850
Faks: 00 49 30 27590915 botschaft.berlin@mfa.gov.tr http://berlin.be.mfa.gov.tr
Görev Bölgesi: Almanya

Augsburg Fotoğrafı Tatiller

Yeni Sene 1 Ocak

Kutsal Cuma

Paskalya Evveli Pazartesisi

Bahar Günü 1 Mayıs

Hz. İsa’nın göğe yükselişinin 40. Günü

Hamsin Yortusu

Alman Birliği Günü 3 Ekim

Noel 25-26

*Yanında tarih belirtilmeyen tatillerin günü, seneye göre değişmektedir.

Augsburg İçin Yararlı Balakalar

Acil takviye: 112

Yangın: 112

Polis:112

Augsburg Vize Harekâtları

Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının Almanya’ya girmek için Schengen vizesi alması gerekmektedir.

Almanya Vizesi

Almanya Vizesi Nasıl Alınır? 

Almanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarından Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahipleri Almanya vize müracaatı yapmak zorundadır. Schengen Bölgesi’ne dahil olan değişik ülkelere de seyahat etmeyi düşünen bireyler, şayet seyahatlerine Almanya’dan başlayacaklarsa yeniden Almanya vizesi müracaatı yapmalıdırlar. Ancak unutulmamalıdır ki bu şartta Almanya’dan vize alındıysa Schengen Bölgesi’ne giriş de kesinlikle bu ülkeden yapılmalıdır.

Devamını Oku Yazıcı-arkadaşı versiyon

Augsburg Hakkında Bilinmesi Gerekenler

augsburg_-_markt.jpg

Augsburg, Bavyera eyaletinin güney-batısında yer almaktadır. Augsburg Almanya’nın en daha önceki kentlerinden biri olma özelliğine sahiptir. Ayrıca Münih ve Nürnberg’den sonra Bavyera eyaletinin en kalabalık 3. kentidir. 31 Aralık 2012 popülasyon sayımında kentin popülasyonu 272.699 olarak tespit edilmiştir. Bu popülasyon sayımına göre kentte yaşayan yabancıların oranı toplam popülasyonun yüzde 16,5 olduğu tespit edilmiştir.

Kentin ismi M.Ö. 15 senesinde Roma imparatoru Augustus’un askeri üs olarak kurduğu mesken merkezi Augusta Vindelicorum’dan gelmektedir. Augsburg, tarihsel stratejik konumu sebebiyle askeri olarak ehemmiyetli bir kenttir. 40. Piyade Alayı, II. Dünya Savaşının sonuna kadar Augsburg‘da kalmıştır. 1945 senesinde, ABD ordusunun ağır bombardımanı ile zararlı kent işgal sonunda ABD’ye teslim olunmuştur.8 Ağustos Augsburg‘da Augsburg Barış Bayramı olarak kutlanmaktadır. 8 Ağustos günü kentin fotoğrafı tatilidir ve bu özelliği ile Almanya’da tektir.

Augsburg’da Gezilecek Yerler

augsburg.jpg

Tipik bir Bavyera şehri olan Augsburg’da mimari zenginlikler göz akdikenidir. Ancak minik bir kent olması nedeniyle çok büyük spektrum yoktur.

Augsburg’da dolaşılacak değişik yerler: Rathausplatz, GlasPalast, Dom Maria Heimsuchung, Goldener Saal, Rathaus, Fuggerei Müzesi, Perlachturm

Fuggerei

AvrupaAlmanyaAugsburg Fuggerei

Jakob Fugger’in serveti olan Fuggerei dünyanın en daha önceki sosyal hizmetler konutudur. Katolik kilisesi tarafından fonlanan binada 200 şahıs kalmaktadır. Kompleksin içine ziyaretçi kabul edilmektedir ancak yolları trafiğe kapalıdır. Binanın daha önceki yarıyıllardaki halini ve o yarıyılın hayat şartlarını belgeleyen arşiv Fuggereimuseum’da sergilenmektedir.

Augsburg kentinde bir çok konaklama alternatifi var. Otel yerine konut kiralamak isterseniz Zur Wiesn hoş bir tercih olacaktır. Bunlardan en iyileri Ferienwohnung Nähe Messe und Uni Augsburg, Casa d’Anima App., Apartment Augsburg. Kent merkezine yakın konaklamayı seçim etmek isterseniz Top Apartment nähe Dom, Holiday Inn Express Augsburg, Apartment Schreyl gibi otelleri seçim edebilir ya da daha ekonomik seçenekler isterseniz Übernacht – HostelHotelHome, Slamba – Hostel Augsburg, City Hostel kuruluşlarını sınayabilirsiniz. Bir de booking.com’un Augsburg aramalarında ara gizeme hoş indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

St Anna Kirche

AvrupaAlmanyaAugsburg St Anna Kirche

Almanya’daki ilk Rönesans kilisesi addedilen Anna Kirsche, oldukça sade bir dış görünüme sahiptir. Ancak içi bir hayli hoştur. Üfuggerkapelle, başka bir deyişle Jacob Fugger ve akrabalarının uyuduğu kabirler, bu kilisededir. Muhteşem fresklere sahip Golsdsmşths Şapeli kesinlikle görülmelidir. Kilise reform yarıyılında ehemmiyetli bir rol oynamıştır.

Maximilianmuseum

AvrupaAlmanyaAugsburg Maximilianmuseum

Maximilianmuseum iki kasaba evinin sentezinden oluşan bir binaya sahiptir. Müze koleksiyonunda Elias Holl’un mimari eserlerinin orjinal ahşap modeller ve altın ve gümüş daha önceki paralar bulunmaktadır.Müzede koleksiyon içinden yapılan seçkilerle Bavyera ruhunu anlatan süreli sergiler de tertip edilmektedir.

Gezilecek yerler listesinin devamını görmek için tıklayın.

Augsburg Nerededir?

Augsburg, Güney Almanya’da yer alan Bavyera eyaletinin güney-batısında yer almaktadır.

10057.png

Augsburg’a Ne Zaman Gidilir?

Nemli kara abuhavayı özelliklerine sahip olan Augsburg’da abuhava ve hava şartları Karadeniz Abuhavai’ne çok eş sıcaklıklar mayıs-eylül arasında azamidir. Bu yarıyıl en yağışlı dönemdir.En çok yağış temmuz ayında görülmektedir. Kışın ise sıcaklıklar 2-3 derece ortamına düşer.

Augsburg Nasıl Gidilir?

Augsburg’da beynelmilel bir hava alanı bulunmamaktadır. Münih havalimanından otobüse binerek kente erişebilirsiniz. Türkiye’den Münih’e dolaysız uçuş bulunmaktadır.

Augsburg Turları

Augsburg’da Nerede Kalmalı?

Augsburg’da 5 yıldızlı otellerden uygun maliyetli hostellere kadar pek çok konaklama alternatifi mevcuttur. Augsburg Oktoberfest zamanı konaklamak için çok uygun bir yerdir. Ancak bu yarıyılda otel sahipleri maliyetleri çoğaldırmaktadır. Her halükarda Münih’deri daha uygun maliyetler mevzubahisidir.

Augsburg pek çok otel seçeneği sunmaktadır. Alttaki alternatiflerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde fiyatsız iptal seçenekleriyle.

Augsburg Otel Teklifleri booking-logo

Sehir Merkezine En Yakın Augsburg Otelleri

Top Apartment nähe Dom 90 – 120 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!Holiday Inn Express Augsburg 71 – 129 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!Apartment Schreyl 39 – 89 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!

En Uygun Maliyetli Augsburg Otelleri

Übernacht – HostelHotelHome 21 – 190.83 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!Slamba – Hostel Augsburg 24 – 114.5 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!City Hostel 29 – 89 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!

Sizin İçin Seçtiğimiz Augsburg Otelleri

Ferienwohnung Nähe Messe und Uni Augsburg 60 – 60 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!Casa d’Anima App. 108.33 – 150 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!Apartment Augsburg 101.2 – 127 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!

Augsburg Oda/Konut Kiralama

Zur Wiesn 59 – 69 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!Bu kentteki aktüel otel fırsatlarını görmek için tıklayınız

 Augsburg Kent İçi Erişim

transportation.jpeg

Almanya’nın her kentinde olduğu gibi burada da gayet iyi işleyen bir otobüs ve tren sistemi vardır. Ancak kent çok minik olduğu için yürüyerek dolaşmaya da elverişlidir.Ya da bisiklet kiralayarakhem daha az yorulup hem de kenti daha fazla görebilirsiniz.

Augsburg Mutfağı

Schweizerhaus04.jpg

Çoğu Alman kentinin olduğu gibi Augsburg’un yemek kültürüde et, lahana, patates ve jambon üzerine heyetidir. En çok öğrenilen mahallî yemekleri ise jambon ve lahana ile yapılan bir çorba cinsi olan westphalian grünkohl ve baharatlı sığır eti ve soğanla hazırlanan bir yahni cinsi olan pfefferpotthasttür.

Alman mutfağı denince akla ilk gelen şey elbette sosistir. Domuz etinden üretilen Berliner sosisi damak tadınıza uymuyorsa, Frankfurter ismi verilen dana sosislerini seçim edebilirsiniz.

Patates de Alman yemeklerinin bırakılmaz bir malzemesidir. Hem yemeklerde hem de yemek yanı garnitür olarak sıklıkla patates kullanılmaktadır. Sosis ve patatesin bir arada olduğu tanınmış yemekleri currywursttur.

Kent lokanta açısındansa pek çok alternatif sunmaktadır. Yalnızca Alman yemeklerini değil, İtalyan, Fransız ya da Uzak Doğu mutfaklarını da basitlikle bulabilirsiniz. Bunlar bazen olağan lokantalar olarak bazen de bir büfe biçiminde karşınıza çıkabilir.

Popüler lokantalar

Bauerntanz: Tipik Bavyera mutfağından misallerin lezzetli tabaklara ve nefis sunumlara dönüştüğü bu lokantada hem gözünüz hem de karnınız bayram edecek. Şık dekorasyonu ve dostane çalışanlarıyla turistlerin en sevdiği lokantalardan biri.

Bayerisches Haus am Dom:Mahallî Bavyera mutfağından seçme menüleriyle bu mekan ucuz öğlen set menüleri sunmaktadır. 6.50 Euro’ya bu menülerden birini alıp tıka basa doyabilirsiniz ayrıca sandviçleri de son derece lezzetli ve doyurucudur.

Değişik lokantalar: Barfüsser Cafe, August, Anno 1578, Die Extra Veganten.

Bahşiş

Almanya lokantalarında çalışanlara bahşiş vermek adettir. Hesabın yüzde 10-20’sini bahşiş olarak vazgeçerseniz mutlu olacaklardır.

Augsburg Gece Yaşamı

Augsburg’un gece yaşamı Maximilianstraße üzerinde yoğunlaşmış olan bar ve kulüpler tarafından domine edilmektedir. Bu sokağın bütün altında tarihi merkez bulunmaktadır. Pek çok çeşit bar kulüp, disko gibi daha genç olanlara hitap eden cümbüş mekanının yanısıra, bira bahçesi ismi verilen sarih hava birahaneleri de yaygındır. Augsburg için minikliğine göre hareketli bir gece yaşamı olduğunu söyleyebiliriz.

Augsburg Şenlikler

Brecht Şenliği Şubat-Mart

Mozart Şenliği Mayıs

Kültür Şenliği Ağustos

La Strada Temmuz

Caz Şenliği Temmuz-Ağustos

Augsburg’da Alışveriş

Augsburg bir eğitim, iş ve cümbüş kentidir. Trafiğe kapalı bölgede rakamsız dükkan bulacaksanız ancak daha üst segment mahsullerin ve yüksek modanın satıldığı adres “Altstadt”tır. Kentte “City Galerie” adlı bir alışveriş merkezi vardır. Armağanlık eşya alışverişi içinse Rathausplatz alanına gidebilirsiniz. Burada tanınmış Augsburg şemsiyeleri ve Brevht tişörtlerindenkolayca bulabilirsiniz.

Augsburg Saat Farkı

Augsburg’da GMT +1 ile Türkiye GMT +2 arasında 1 saat zaman farkı bulunur. İstanbul’un saati Augsburg’dan 1 saat ileridir.

Augsburg Para Bkocamanımı

Almanya hudutları içerisinde yer alan Augsburg kentinin para üniteyi Euro’dur.

Augsburg Fotoğrafı Dili

Almanya’da bulunan Augsburg’un fotoğrafı dili Almanca’dır.

Augsburg Türkiye Dış Temsilcilikleri

BERLİN BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: T.C. Berlin Büyükelçiliği Tiergartenstr. 19-21 10785 Berlin
Telefon: 00 49 30 275850
Faks: 00 49 30 27590915 botschaft.berlin@mfa.gov.tr http://berlin.be.mfa.gov.tr
Görev Bölgesi: Almanya

Augsburg Fotoğrafı Tatiller

Yeni Sene 1 Ocak

Kutsal Cuma

Paskalya Evveli Pazartesisi

Bahar Günü 1 Mayıs

Hz. İsa’nın göğe yükselişinin 40. Günü

Hamsin Yortusu

Alman Birliği Günü 3 Ekim

Noel 25-26

*Yanında tarih belirtilmeyen tatillerin günü, seneye göre değişmektedir.

Augsburg İçin Yararlı Balakalar

Acil takviye: 112

Yangın: 112

Polis:112

Augsburg Vize Harekâtları

Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının Almanya’ya girmek için Schengen vizesi alması gerekmektedir.

Almanya Vizesi

Almanya Vizesi Nasıl Alınır? 

Almanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarından Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahipleri Almanya vize müracaatı yapmak zorundadır. Schengen Bölgesi’ne dahil olan değişik ülkelere de seyahat etmeyi düşünen bireyler, şayet seyahatlerine Almanya’dan başlayacaklarsa yeniden Almanya vizesi müracaatı yapmalıdırlar. Ancak unutulmamalıdır ki bu şartta Almanya’dan vize alındıysa Schengen Bölgesi’ne giriş de kesinlikle bu ülkeden yapılmalıdır.

Devamını Oku Yazıcı-arkadaşı versiyon

augsburg_-_markt.jpg

Augsburg, Bavyera eyaletinin güney-batısında yer almaktadır. Augsburg Almanya’nın en daha önceki kentlerinden biri olma özelliğine sahiptir. Ayrıca Münih ve Nürnberg’den sonra Bavyera eyaletinin en kalabalık 3. kentidir. 31 Aralık 2012 popülasyon sayımında kentin popülasyonu 272.699 olarak tespit edilmiştir. Bu popülasyon sayımına göre kentte yaşayan yabancıların oranı toplam popülasyonun yüzde 16,5 olduğu tespit edilmiştir.

Kentin ismi M.Ö. 15 senesinde Roma imparatoru Augustus’un askeri üs olarak kurduğu mesken merkezi Augusta Vindelicorum’dan gelmektedir. Augsburg, tarihsel stratejik konumu sebebiyle askeri olarak ehemmiyetli bir kenttir. 40. Piyade Alayı, II. Dünya Savaşının sonuna kadar Augsburg‘da kalmıştır. 1945 senesinde, ABD ordusunun ağır bombardımanı ile zararlı kent işgal sonunda ABD’ye teslim olunmuştur.8 Ağustos Augsburg‘da Augsburg Barış Bayramı olarak kutlanmaktadır. 8 Ağustos günü kentin fotoğrafı tatilidir ve bu özelliği ile Almanya’da tektir.

augsburg.jpg

Tipik bir Bavyera şehri olan Augsburg’da mimari zenginlikler göz akdikenidir. Ancak minik bir kent olması nedeniyle çok büyük spektrum yoktur.

Augsburg’da dolaşılacak değişik yerler: Rathausplatz, GlasPalast, Dom Maria Heimsuchung, Goldener Saal, Rathaus, Fuggerei Müzesi, Perlachturm

Fuggerei

AvrupaAlmanyaAugsburg Fuggerei

Jakob Fugger’in serveti olan Fuggerei dünyanın en daha önceki sosyal hizmetler konutudur. Katolik kilisesi tarafından fonlanan binada 200 şahıs kalmaktadır. Kompleksin içine ziyaretçi kabul edilmektedir ancak yolları trafiğe kapalıdır. Binanın daha önceki yarıyıllardaki halini ve o yarıyılın hayat şartlarını belgeleyen arşiv Fuggereimuseum’da sergilenmektedir.

Augsburg kentinde bir çok konaklama alternatifi var. Otel yerine konut kiralamak isterseniz Zur Wiesn hoş bir tercih olacaktır. Bunlardan en iyileri Ferienwohnung Nähe Messe und Uni Augsburg, Casa d’Anima App., Apartment Augsburg. Kent merkezine yakın konaklamayı seçim etmek isterseniz Top Apartment nähe Dom, Holiday Inn Express Augsburg, Apartment Schreyl gibi otelleri seçim edebilir ya da daha ekonomik seçenekler isterseniz Übernacht – HostelHotelHome, Slamba – Hostel Augsburg, City Hostel kuruluşlarını sınayabilirsiniz. Bir de booking.com’un Augsburg aramalarında ara gizeme hoş indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

St Anna Kirche

AvrupaAlmanyaAugsburg St Anna Kirche

Almanya’daki ilk Rönesans kilisesi addedilen Anna Kirsche, oldukça sade bir dış görünüme sahiptir. Ancak içi bir hayli hoştur. Üfuggerkapelle, başka bir deyişle Jacob Fugger ve akrabalarının uyuduğu kabirler, bu kilisededir. Muhteşem fresklere sahip Golsdsmşths Şapeli kesinlikle görülmelidir. Kilise reform yarıyılında ehemmiyetli bir rol oynamıştır.

Maximilianmuseum

AvrupaAlmanyaAugsburg Maximilianmuseum

Maximilianmuseum iki kasaba evinin sentezinden oluşan bir binaya sahiptir. Müze koleksiyonunda Elias Holl’un mimari eserlerinin orjinal ahşap modeller ve altın ve gümüş daha önceki paralar bulunmaktadır.Müzede koleksiyon içinden yapılan seçkilerle Bavyera ruhunu anlatan süreli sergiler de tertip edilmektedir.

Gezilecek yerler listesinin devamını görmek için tıklayın. AvrupaAlmanyaAugsburg Fuggerei

Jakob Fugger’in serveti olan Fuggerei dünyanın en daha önceki sosyal hizmetler konutudur. Katolik kilisesi tarafından fonlanan binada 200 şahıs kalmaktadır. Kompleksin içine ziyaretçi kabul edilmektedir ancak yolları trafiğe kapalıdır. Binanın daha önceki yarıyıllardaki halini ve o yarıyılın hayat şartlarını belgeleyen arşiv Fuggereimuseum’da sergilenmektedir.

AvrupaAlmanyaAugsburg St Anna Kirche

Almanya’daki ilk Rönesans kilisesi addedilen Anna Kirsche, oldukça sade bir dış görünüme sahiptir. Ancak içi bir hayli hoştur. Üfuggerkapelle, başka bir deyişle Jacob Fugger ve akrabalarının uyuduğu kabirler, bu kilisededir. Muhteşem fresklere sahip Golsdsmşths Şapeli kesinlikle görülmelidir. Kilise reform yarıyılında ehemmiyetli bir rol oynamıştır.

AvrupaAlmanyaAugsburg Maximilianmuseum

Maximilianmuseum iki kasaba evinin sentezinden oluşan bir binaya sahiptir. Müze koleksiyonunda Elias Holl’un mimari eserlerinin orjinal ahşap modeller ve altın ve gümüş daha önceki paralar bulunmaktadır.Müzede koleksiyon içinden yapılan seçkilerle Bavyera ruhunu anlatan süreli sergiler de tertip edilmektedir.

Augsburg, Güney Almanya’da yer alan Bavyera eyaletinin güney-batısında yer almaktadır.

10057.png

Nemli kara abuhavayı özelliklerine sahip olan Augsburg’da abuhava ve hava şartları Karadeniz Abuhavai’ne çok eş sıcaklıklar mayıs-eylül arasında azamidir. Bu yarıyıl en yağışlı dönemdir.En çok yağış temmuz ayında görülmektedir. Kışın ise sıcaklıklar 2-3 derece ortamına düşer.

Augsburg’da beynelmilel bir hava alanı bulunmamaktadır. Münih havalimanından otobüse binerek kente erişebilirsiniz. Türkiye’den Münih’e dolaysız uçuş bulunmaktadır.

Augsburg Turları

Augsburg’da 5 yıldızlı otellerden uygun maliyetli hostellere kadar pek çok konaklama alternatifi mevcuttur. Augsburg Oktoberfest zamanı konaklamak için çok uygun bir yerdir. Ancak bu yarıyılda otel sahipleri maliyetleri çoğaldırmaktadır. Her halükarda Münih’deri daha uygun maliyetler mevzubahisidir.

Augsburg pek çok otel seçeneği sunmaktadır. Alttaki alternatiflerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde fiyatsız iptal seçenekleriyle.

Augsburg Otel Teklifleri booking-logo

Sehir Merkezine En Yakın Augsburg Otelleri

Top Apartment nähe Dom 90 – 120 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!Holiday Inn Express Augsburg 71 – 129 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!Apartment Schreyl 39 – 89 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!

En Uygun Maliyetli Augsburg Otelleri

Übernacht – HostelHotelHome 21 – 190.83 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!Slamba – Hostel Augsburg 24 – 114.5 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!City Hostel 29 – 89 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!

Sizin İçin Seçtiğimiz Augsburg Otelleri

Ferienwohnung Nähe Messe und Uni Augsburg 60 – 60 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!Casa d’Anima App. 108.33 – 150 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!Apartment Augsburg 101.2 – 127 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!

Augsburg Oda/Konut Kiralama

Zur Wiesn 59 – 69 EUR arası değişen maliyetlerle rezervasyon yapmak için tıklayın!Bu kentteki aktüel otel fırsatlarını görmek için tıklayınız

transportation.jpeg

Almanya’nın her kentinde olduğu gibi burada da gayet iyi işleyen bir otobüs ve tren sistemi vardır. Ancak kent çok minik olduğu için yürüyerek dolaşmaya da elverişlidir.Ya da bisiklet kiralayarakhem daha az yorulup hem de kenti daha fazla görebilirsiniz.

Schweizerhaus04.jpg

Çoğu Alman kentinin olduğu gibi Augsburg’un yemek kültürüde et, lahana, patates ve jambon üzerine heyetidir. En çok öğrenilen mahallî yemekleri ise jambon ve lahana ile yapılan bir çorba cinsi olan westphalian grünkohl ve baharatlı sığır eti ve soğanla hazırlanan bir yahni cinsi olan pfefferpotthasttür.

Alman mutfağı denince akla ilk gelen şey elbette sosistir. Domuz etinden üretilen Berliner sosisi damak tadınıza uymuyorsa, Frankfurter ismi verilen dana sosislerini seçim edebilirsiniz.

Patates de Alman yemeklerinin bırakılmaz bir malzemesidir. Hem yemeklerde hem de yemek yanı garnitür olarak sıklıkla patates kullanılmaktadır. Sosis ve patatesin bir arada olduğu tanınmış yemekleri currywursttur.

Kent lokanta açısındansa pek çok alternatif sunmaktadır. Yalnızca Alman yemeklerini değil, İtalyan, Fransız ya da Uzak Doğu mutfaklarını da basitlikle bulabilirsiniz. Bunlar bazen olağan lokantalar olarak bazen de bir büfe biçiminde karşınıza çıkabilir.

Popüler lokantalar

Bauerntanz: Tipik Bavyera mutfağından misallerin lezzetli tabaklara ve nefis sunumlara dönüştüğü bu lokantada hem gözünüz hem de karnınız bayram edecek. Şık dekorasyonu ve dostane çalışanlarıyla turistlerin en sevdiği lokantalardan biri.

Bayerisches Haus am Dom:Mahallî Bavyera mutfağından seçme menüleriyle bu mekan ucuz öğlen set menüleri sunmaktadır. 6.50 Euro’ya bu menülerden birini alıp tıka basa doyabilirsiniz ayrıca sandviçleri de son derece lezzetli ve doyurucudur.

Değişik lokantalar: Barfüsser Cafe, August, Anno 1578, Die Extra Veganten.

Bahşiş

Almanya lokantalarında çalışanlara bahşiş vermek adettir. Hesabın yüzde 10-20’sini bahşiş olarak vazgeçerseniz mutlu olacaklardır.

Augsburg’un gece yaşamı Maximilianstraße üzerinde yoğunlaşmış olan bar ve kulüpler tarafından domine edilmektedir. Bu sokağın bütün altında tarihi merkez bulunmaktadır. Pek çok çeşit bar kulüp, disko gibi daha genç olanlara hitap eden cümbüş mekanının yanısıra, bira bahçesi ismi verilen sarih hava birahaneleri de yaygındır. Augsburg için minikliğine göre hareketli bir gece yaşamı olduğunu söyleyebiliriz.

Brecht Şenliği Şubat-Mart

Mozart Şenliği Mayıs

Kültür Şenliği Ağustos

La Strada Temmuz

Caz Şenliği Temmuz-Ağustos

Augsburg bir eğitim, iş ve cümbüş kentidir. Trafiğe kapalı bölgede rakamsız dükkan bulacaksanız ancak daha üst segment mahsullerin ve yüksek modanın satıldığı adres “Altstadt”tır. Kentte “City Galerie” adlı bir alışveriş merkezi vardır. Armağanlık eşya alışverişi içinse Rathausplatz alanına gidebilirsiniz. Burada tanınmış Augsburg şemsiyeleri ve Brevht tişörtlerindenkolayca bulabilirsiniz.

Augsburg’da GMT +1 ile Türkiye GMT +2 arasında 1 saat zaman farkı bulunur. İstanbul’un saati Augsburg’dan 1 saat ileridir.

Almanya hudutları içerisinde yer alan Augsburg kentinin para üniteyi Euro’dur.

Almanya’da bulunan Augsburg’un fotoğrafı dili Almanca’dır.

BERLİN BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: T.C. Berlin Büyükelçiliği Tiergartenstr. 19-21 10785 Berlin
Telefon: 00 49 30 275850
Faks: 00 49 30 27590915 botschaft.berlin@mfa.gov.tr http://berlin.be.mfa.gov.tr
Görev Bölgesi: Almanya

Yeni Sene 1 Ocak

Kutsal Cuma

Paskalya Evveli Pazartesisi

Bahar Günü 1 Mayıs

Hz. İsa’nın göğe yükselişinin 40. Günü

Hamsin Yortusu

Alman Birliği Günü 3 Ekim

Noel 25-26

*Yanında tarih belirtilmeyen tatillerin günü, seneye göre değişmektedir.

Acil takviye: 112

Yangın: 112

Polis:112

Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının Almanya’ya girmek için Schengen vizesi alması gerekmektedir.

Almanya Vizesi

Almanya Vizesi Nasıl Alınır? 

Almanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarından Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahipleri Almanya vize müracaatı yapmak zorundadır. Schengen Bölgesi’ne dahil olan değişik ülkelere de seyahat etmeyi düşünen bireyler, şayet seyahatlerine Almanya’dan başlayacaklarsa yeniden Almanya vizesi müracaatı yapmalıdırlar. Ancak unutulmamalıdır ki bu şartta Almanya’dan vize alındıysa Schengen Bölgesi’ne giriş de kesinlikle bu ülkeden yapılmalıdır.

MURAT Z. ÖZBİLGİ

Alışveriş cenneti Kolombo ve dolaşılacak yerleri

12.11.2018 Sri Lanka’nın ekonomi başşehri Kolombo, Güney Asya’nın en hoş şehirleri arasında bulunan bir liman şehridir. 5. asra kadar Asya ile Batı… En çok ülke ile hudut komşusu olan ülke hangisidir? Yanıtı Gör En çok ülke ile sınır komşusu olan ülke hangisidir? Emirates’in avantajlı maliyet yarıyılı başladı 07.11.2018 Bodrum Dibeklihan’da seyahat üzerine… 10.08.2018 Göbeklitepe, UNESCO Dünya Serveti Kalıcı… 02.07.2018

Vasıta Kiralama

Budapeşte Budapeşte Gezi Kılavuzu Bursa Gezi Kılavuzu Berlin Berlin Gezi Kılavuzu Fatma Başoğlu Karayaka

Antik çağlara yolculuk: İstanbul Arkeoloji Müzesi

05.11.2018 İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Gülhane Parkı’nın sağ tarafında kalan Osman Hamdi Bey yokuşunda bulunmaktadır. Konum olarak da Topkapı Epilepsiyi ve… Malta’yı ziyaret etmek için 10 neden Malta’yı ziyaret etmek için 10 neden 12.11.2018 Antik çağlara yolculuk: İstanbul Arkeoloji Müzesi Antik çağlara yolculuk: İstanbul Arkeoloji… 05.11.2018 Augsburg Mutfağı Augsburg Mutfağı  Augsburg Şehir İçi Ulaşım  Augsburg Kent İçi Erişim Augsburg Hakkında Bilinmesi Gerekenler Augsburg Hakkında Bilinmesi Gerekenler Deniz Hızal

BİR BAVYERA KENTİ: AUGSBURG

16.12.2014 Almanya’nın refah seviyesi azami eyaleti Bavyera’nın, en kalabalık üçüncü kenti Augsburg. Biltihapçısı elbette Münih, ikincisi ise Hitler’in… LAF VE MÜZİK: CHRIS REA BU YAZ KALEM ADASI’NI KEŞFEDİN SEYAHAT SIRASINDA YEMEK PARASINDAN TASARRUF… TUĞÇE YILMAZ

YURT İÇİ VE YURT DIŞI MAVİ TUR TEKLİFLERİ

13.07.2017 MAVİ TURDA NELERE DİKKAT ETMELİ? MAVİ TURDA NELERE DİKKAT ETMELİ? 06.07.2017 GİRİT’İN GELENEKLERİ: SANATI VE YAŞAM TARZI GİRİT’İN ANANELERİ: SANATI VE HAYAT… 06.06.2017 KIRGIZİSTAN'IN KEŞFİ KIRGIZİSTAN’IN BULGUYU 02.06.2017

Otel Fırsatları

Booking.com’da geçerli ve Gezimanya’ya özel indirim fırsatlarını tutmak için alttan sizin için en uygun otele tıklamanız yeterli! Booking.com Booking.com

Gezimanya, Türkçe seyahat içeriği boşluğunu doldurmak emeliyle 2011 senesinde kurulmuş bağımsız bir gezi platformudur.

Binlerce destinasyona ait, gezi anekdotları, bilgilendirici yazılar, değişik gezginlerin paylaşımları ile emelimiz gezginlerin seyahat mevzusunda sıhhatli ve emin bilgilere erişmelerini sağlamak.

Sualleriniz ve görüşleriniz için info@gezimanya.com’a e-mail yollayabilirsiniz.​

44636927_2045192122186341_4815278153628344718693_2060980613945483_5448262990946843156268_2329147057301794_6504422016396444417928_193765828194246_64589469860106744000198_541823336289679_48317700278907845305577_1342423049227350_8233764326266544881410_290595075121857_31775062127011643490416_962096580642953_57100108206622644355561_777321065933556_676297935582440

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap YazınYurt Dişi Seyahat